PHP Developer

IT

Vše začalo v roce 2013 u zakladatelů bratří Kasů (kdo by neznal Kasa.cz), dnes je Pilulka ve třech zemích (CZ, SK, RO), provozuje přes 150 kamenných lékáren a ročně našimi databázemi protečou nákupy za 3 miliardy Kč. Letos budeme expandovat do Německa, Rakouska a Maďarska. Nejsme eshop, jsme technologická firma, a tak přistupujeme i k celému IT. Naším cílem je být technologickým leaderem na poli evropské farmacie.

Jak vypadá náš IT tým?

Rozvíjíme se v agilním přístupu a celou Pilulku posouváme dále v nastavování vize, strategie, roadmapy i OKR. Je pro nás důležité, abychom do posledního vývojáře věděli, proč daný projekt rozvíjíme, jaké máme priority a měřitelné cíle. To nám dává větší autonomii týmu, prostor pro kreativitu a samostatnost každého z nás. 

Minimalizujeme byrokracii v podobě meetingů, scházíme se pouze pokud je to přínosné nebo dle scrum ceremonií. Za nejdůležitější meeting považujeme retrospektivu, protože je to největší příležitost posunout se společně dále. Aktuálně u nás najdeš 14denní sprinty.

Jak vypadá náš technologický stack?

Tvorba softwaru je již přibližně 70 let starým průmyslovým odvětvím, které pomohla vybudovat spousta inteligentních lidí, jež vymysleli postupy, které se v průběhu let staly standardem. Na konkrétní technologie nahlížíme jako na implementační detail tak, abychom se je nemuseli bát měnit nebo s nimi experimentovat.

Osvědčily se nám například tyto technologie: Docker, Galera cluster, MariaDB, Redis, ElasticSearch, KrakenD, RabbitMQ, MQTT, Mosquitto, Grafana, Sentry a mnoho dalších

Nových technologií se nebojíme a snažíme se držet aktuálních verzí. Například PHP už na prvních projektech běží v produkci ve verzi 8.1. Letos intenzivně pracujeme na začlenění principů DevOps i na oddělení některých monolitů do microservices a věříme, že rok zakončíme na Kubernetes.

V poslední době jsme si také oblíbili GoLang a vytvořili v něm první microservices. Rádi tě jej naučíme také.

Code Review je u nás samozřejmostí a součástí každého sprintu je čas na řešení bugů, ale také na odstraňování technologického dluhu, refactoring nebo psaní testů.

Co od Tebe očekáváme?

Požadujeme znalost SQL databází a jazyka PHP, dále znalost Gitu.

Čekal jsi delší výčet? Věříme, že technologie kolem nás budou za několik let úplně jiné a každý z nás se je může naučit a ty nové se budeme učit všichni. Za každou další námi používanou technologii máš u nás malé plus.

Nejdůležitější je pro nás analytické myšlení, ochota učit se novým věcem a chuť do práce.

Na čem aktuálně pracujeme?

Budeš u nás rozvíjet jeden z těchto projektů.

 • BackOffice – Jádro našeho businessu, které je interním CRM+ERP+PIM systémem napojeno na spoustu externích služeb a rozhraní, které stojí za to poznat a získat spoustu nových zkušeností. Denně s touto aplikací pracují stovky zaměstnanců a pomáhá jim posouvat Pilulku kupředu.
 • E-commerce projekt – Rozvíjíme naše in-house řešení na pilulka.cz/sk/ro. Měsíčně jej navštěvují milióny zákazníků a letos se podívá i do Německa, Rakouska a Maďarska. 
 • Mobilní aplikace – Naše věrné zákazníky hýčkáme v mobilní aplikaci, kde jsme třeba jako první v ČR spustili platby přes Apple Pay, sledování kurýrů nebo věrnostní program Pilulka Fit využívající data ze Smart devices. Naše aplikace patří k nejlépe hodnoceným a nejpoužívanějším v daném segmentu (průměr 4,8 a 15000+ hodnocení).
 • Business Inteligence – Data-driven firma je již dlouho omílaný buzzword, ale pravdou zůstává, že bez správné práce s daty se dnes žádná firma neobejde a to ví i náš tým analytiků. Bez dat jsi jen další člověk s názorem.
 • Vendor management system - Nejnovější interní aplikace na komunikaci s našimi dodavateli zboží. Cílem aplikace je automatizovat komunikaci s dodavateli a dát jim tak pomyslný volant od Pilulky.

Co ti můžeme nabídnout dál?

 • Společně se vzděláváme v rámci interních vývojářských DEVFridays setkání na kterých se dozvíš novinky v oboru i rady od zkušenějších kolegů
 • Navíc máme další budget a čas na vzdělávání prostřednictvím webinářů, konferencí nebo mentoringů (nyní například pro GoLang)
 • Možnost částečný remote s občasným dojížděním do kanceláří, důležitá je pro nás odvedená práce, nikoliv vyplněné píchačky
 • Široké pole realizace vlastních nápadů v projektu, který získal investice v řádu stovek miliónů korun
 • Neformální firemní kulturu – kraťasy a tykání
 • Máme rádi transparentnost, upřímnost, lidskost a rychlá efektivní řešení. Svůj názor můžeš řici upřímně komukoliv ve firmě.
 • Lekce cizích jazyků - English, Deutsch, Español? :)
 • Extra finanční odměny za poctivě odvedenou práci
 • Kanceláře jen 2 minuty chůze od metra Českomoravská
 • Dog friendly office
 • Každé úterý Ti přichystáme hromadu ovoce k snídani
 • Společné firemní akce (hory, voda, kultura, běžecké závody a spousta jiných zážitků) i IT teambuildingy, naposledy to byla návštěva pivovaru Trautenberk a výstup na Sněžku
 • Slevy na sortiment z naší nabídky
 • Dbáme na správně vyvážený work-life balanc, protože je win-win pro obě strany

Proč s námi spolupracovat?

Naším cílem je vybudovat nejkvalitnější službu pro zdravý životní styl našich zákazníků. Věříme totiž, že správný přístup k našemu zdraví je nedílnou součástí kvalitně prožitého života, a proto pomocí technologií měníme svět farmacie.

Tak jdeme na to?

Pošli mi odkaz na svůj LinkedIn nebo CV, pokud máš ovšem kus kódu, kterým by ses chtěl pochlubit, je to ideální varianta a pojďme o něm rovnou diskutovat. Kontaktuj mě třeba na LinkedInu nebo napiš rovnou email na tomas(tecka)zaruba(zavinac)pilulka.cz. Popovídáš si také s mými kolegy, kteří mají na starost týmy starající se o jednotlivé projekty, jimiž jsou Marek (Backoffice), Marek (Ecommerce), Michal (Vendor management System), Ivan (Business Inteligence) a nebo také s naším vedoucím vývoje, kterým je Oleg.

Nachystaný Docker tě již čeká.

Tomáš Záruba
Chief Product and Technology Officer

Těšíme se na tebe :)

 • Město: Praha

Typ úvazku

 • Plný
 • Externí

JAK SE K NÁM PŘIDAT?

Vyplňte formulář a my se Vám ozveme.

Pilulka tým

Za celou dobu existence jsme se účastnili mnoha týmových aktivit jako jsou fotbalové turnaje, sjíždění vody, společné výlety na běžkách, lyžích, kolech apod. V pozadí nemohou zůstat ani kulturní akce typu divadelní vystoupení, koncerty, účasti na odborných konferencích, apod. Zkrátka jsme tým a všichni naši hráči jsou pro nás důležití. Pokud se k nám chceš připojit, něco nového se přiučit a podílet se na velkých věcech, dej nám vědět. Těšíme se na Tebe!

Pilulka tým #1 Pilulka tým #2 Pilulka tým #3 Pilulka tým #4 Pilulka tým #5 Pilulka tým #6 Pilulka tým #7 Pilulka tým #8 Pilulka tým #9 Pilulka tým #10 Pilulka tým #11 Pilulka tým #12

Zaměstnanecké výhody

Každému našemu kolegovi nabízíme dostatečný prostor a firemní zdroje k realizaci vlastních nápadů a zajímavé platové ohodnocení. Nedílnou součástí benefitů je možnost pracovat přímo s majiteli společnosti a managementem. Našim cílem je budovat příjemné pracoviště pro každého, ale také se potkávat mimo pracovní prostředí. Proto pořádáme pravidelné společné firemní akce (hory, voda, kultura, běžecké závody a spousta jiných zážitků).

Na budování kanceláří, skladů i lékáren se podílí kromě vedení také řádoví zaměstnanci. Práce nás baví, proto je důležité se cítit v kanceláři a dalších prostorách útulně a spokojeně.

Moderní prostory

Moderní prostory

Na budování kanceláří, skladů i lékáren se podílí kromě vedení také řádoví zaměstnanci.

Zajímavé platové ohodnocení

Zajímavé platové ohodnocení

Našich kolegů si ceníme a výše platu roste se zkušenostmi a zápalem pro práci.

Přátelský kolektiv

Přátelský kolektiv

Pravidelně pořádáme sportovní nebo kulturní aktivity, kde se vzájemně blíže poznáme.

Slevy na sortiment

Slevy na sortiment

Nabízíme zajímavé zaměstnanecké slevy na veškerý sortiment (25 000 produktů) z naší nabídky.

Mazlíčci jsou vždy vítání

Mazlíčci jsou vždy vítání

Máte domácího mazlíčka a nechcete jej nechávat každý den doma? U nás je vítán kdokoliv, kdo má srdce.

Hlavní pracovní poměr nebo brigáda

Hlavní pracovní poměr nebo brigáda

Po domluvě nabízíme práci nebo brigádu dle vašich možností na HPP nebo DPP.

Možnost kariérního postupu

Možnost kariérního postupu

Každý v týmu má možnost růst v žebříčku pozic směrem vzhůru. Vše máte ve svých rukou.

Pilulka Akademie

Pilulka Akademie

Možnost účastnit se vzdělávacích kurzů a stát se tak odborníkem ve vašem oboru.

Nápoje zdarma

Nápoje zdarma

Pro naše kolegy máme v kuchyňce vždy po ruce zdarma kávu a čaj bez výjimek pracoviště.

Absolventi

Absolventi

Nebojíme se spolupráce s mladými lidmi, pro které je místa v Pilulce dost.

Karta Multisport

Karta Multisport

Vyberte si ze široké nabídky sportovních aktivit a my vám k nim pomůžeme.

Kurzy angličtiny

Kurzy angličtiny

Stáváme se mezinárodní organizací a dáváme všem možnost se na to připravit.